Renovatie Shell in Terneuzen is een feit! ITN Groep heeft recent een grootschalige renovatie uitgevoerd, waarbij zowel de E&W installaties zijn aangepakt. Deze renovatie was gericht op het verbeteren van comfort, veiligheid en energie-efficiëntie in verschillende functionele zones, waaronder kantoorruimtes, de balie, verkoopruimte, magazijn en de volledige wasstraat.
Als technisch dienstverlener met een sterke focus op duurzaamheid en maatwerk, leverde ITN Groep niet alleen installaties, maar ook de volledige coördinatie en afstemming tussen disciplines. Dankzij onze Zeeuwse betrouwbaarheid en technische expertise is Shell verzekerd van een toekomstbestendige installatie.
Een belangrijk onderdeel van de renovatie Shell betrof het vernieuwen van het klimaatsysteem. ITN Groep installeerde een geavanceerd VRF-R2 systeem van Mitsubishi City Multi, geschikt voor zowel koelen als verwarmen. Elke ruimte kreeg een passende oplossing:
In het kantoor, de balie, het magazijn en de verkoopruimte zijn cassette- en wandunits geïnstalleerd, met vermogens afgestemd op de ruimtegrootte. Elk toestel is voorzien van vaste bediening met backlight en timerfuncties. Ook de pantry en technische ruimte zijn volledig geïntegreerd in het klimaatsysteem.
Deze aanpak garandeert een optimaal binnenklimaat voor zowel medewerkers als bezoekers, wat bijdraagt aan het comfort én de productiviteit. Een BC-controller zorgt voor centrale aansturing van het systeem.
Ook op elektrotechnisch vlak heeft ITN Groep bij deze renovatie Shell een indrukwekkende bijdrage geleverd. In samenwerking met Shell zijn bestaande installaties zorgvuldig gedemonteerd en vervangen door nieuwe voorzieningen, afgestemd op de specifieke gebruiksdoelen van de locatie.
De wasinstallatie, bestaande uit onder meer een schakelkast, multibox en diverse aansluitpunten voor pinbetalingen en deursturingen, is aangesloten op aparte eindgroepen. Voor de waterontharder, stofzuigers, dakventilatoren en overheaddeuren zijn spatwaterdichte contactdozen en afzonderlijke groepen geïnstalleerd. De verlichting in de wasstraat bestaat uit robuuste LED-armaturen van Philips, geplaatst in een efficiënte railopstelling.
Een nieuwe verdeelkast in de technische ruimte voedt de volledige installatie, terwijl een 12-voudige patchkast zorgt voor een stabiel netwerk ten behoeve van communicatie, camera’s en pinverkeer.
De werktuigbouwkundige installaties zijn volledig afgestemd op de hoge belasting en specifieke vereisten van een druk bezochte Shell-locatie. Riolering, koudwaterinstallaties, HD-waterleidingen en persluchtvoorzieningen zijn vernieuwd en uitgebreid. Voor de ventilatie is een krachtig dakventilatiesysteem geplaatst, compleet met geluiddemper en RVS-afdekkap.
In de technische ruimte en wasstraat zijn elektrische convectoren en luchtverwarmers geplaatst, inclusief bediening via thermostaten. De volledige installatie voldoet aan de geldende normen en is voorbereid op een Scope 10 keuring. Herstelpunten kunnen na deze inspectie doelgericht worden opgepakt.
De installatie van mantelbuizen, kabelgoten en data-aansluitpunten garandeert een toekomstvaste infrastructuur. ITN Groep denkt altijd vooruit: naast de zichtbare installaties is er veel aandacht besteed aan bereikbaarheid, onderhoudsgemak en veiligheid.
Met deze renovatie Shell bewijst ITN Groep opnieuw haar rol als technisch partner voor complexe en integrale installaties. Van voorbereiding tot oplevering werd elk detail zorgvuldig uitgevoerd, in nauwe samenwerking met Shell en andere betrokken partijen.